Dziennik emocji

DZIENNIK EMOCJI

Jest to mój autorski formularz. Powstał pod wpływem wniosków z moich doświadczeń. Jest takim wstępem do obserwacji swoich emocji i naszego rzeczywistego odbioru otoczenia w dniu codziennym. Emocje są tu głównym bohaterem,które mają wpływ na nasze życie w przyszłości,dlatego dobrze jest zrozumieć mechanizm ich tworzenia i przejęcia nad nimi kontroli, aby poprawić swoją jakość życia w ważnych dla nas obszarach,np. związki, rodzina,finanse,pasje, relax….

NASZA PRAWDA TO NIE FAKT

Doświadczamy pewnego stanu,sytuacji,zdarzenia                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

-Zaczynamy interpretować,na wynik składają się nasze myśli,przekonania, wszystko to co zostało wpojone nam przez System,począwszy od rodziny,to cały Twój osobisty światopogląd.

-Powstaje EMOCJA, na podstawie interpretacji, zauważ,że ona nie dotyczy doświadczenia.

Działanie,czyli to co zrobimy w efekcie końcowym,jest wynikiem powstałej emocji a nie doświadczeniu. Doświadczenie było tylko takim zapalnikiem do uruchomienia naszych emocji,które z jakiś powodów chciały się ujawnić i uwaga…..wytwarzając takie a nie inne doświadczenie. Nauki określające nasze postawy i zachowania , będą różnie interpretować skąd się wszystko bierze i dlaczego coś nas dotyka,jednak wspólnym mianownikiem jest ostatecznie…..uwolnić EMOCJE.

To schemat pracy coachingowej…która pokazuje nam schemat naszego funkcjonowania,że mapa to nie terytorium,gdzie z miliarda informacji oddziaływujących na nas, wyłapujemy to co dla nas najważniejsze,one przechodzą przez nasze filtry percepcji,tj. doświadczenia,zawód,przekonania,tożsamość,język,zmysły,potrzeby,to wytwarza w nas pewien STAN,który inicjuje naszą FIZJOLOGIĘ(biochemiczną i neurologiczną),za tym idzie DZIAŁANIE i REZULTAT. Nasze chęci nie wystarczają aby chcieć zmienić lub mieć wpływ na naszą przyszłość, trzeba wykonać pracę,która te zmiany umożliwi.

Formularz pozwala przyjrzeć się częstotliwości występowania danych sytuacji i pojawiających się z tym emocji.

Totalna Biologia bada min. sekwencje powtórzeń danych emocji szukając pierwotnego zdarzenia,które wpłynęło na naszą postawę w przyszłości. Szukamy niczym detektyw aby zdezaktywować znaczenie tej sytuacji,aby mózg w przyszłości mógł być pewny,że nic nam nie grozi. Linia życia, którą robimy klientowi wskazuje jak cyklicznie nakładają się na siebie wydarzenia tak,że można przewidzieć co może nas czekać gdy czegoś nie zrozumiemy. Nazwane to uwolnione, będę to powtarzała bo jest to klucz do uzdrowienia.

Znając tajniki Totalnej Biologii zaczęłam prowadzić takie dzienniki dla swojej rodziny, każda osoba oddzielnie,gdzie po paru latach mogę zobaczyć co się szczególnego wydarzyło i w jakim czasie i czy jest jakaś zbieżność. hmmm…. teraz tak myślę,że to taki pamiętnik emocjonalno-uwalniający

*Zapisuj tylko te wydarzenia,które uważasz za ważne dla Ciebie, czujesz,że powinieneś to zapisać choć wydaje Ci się na ten moment irracjonalne oraz te powtarzalne,mocne odczucia i stany emocjonalne,może pojawią się jakieś obrazy.

*Tabela emocji w oddzielnym pliku.