Forma poznania Świata i postawa w pracy

Forma poznania Świata i postawa w pracy ….z klientami.
👉Obserwacja, tyle się teraz mówi: bądź swoim obserwatorem. Okazuje się,że jest ona dokładna i nastawiona na detale i tym samym staje się ograniczona, nie dając pełnego obrazu. Jest wstępem …do:
👉Postrzegania, które daje ogląd sytuacji, takiej jaka jest,potrzebuje pewnej odległości.Dystansuje a tym samym może objąć kilka rzeczy równocześnie .Tutaj rzecz nabiera sensu i znaczenia. Widzi detale jednak niezbyt dokładnie… pojawia się :
👉Wgląd,który nie jest możliwy bez obserwacji i postrzegania, gdyż musi się on do czegoś odnieść, wtedy tworzy się całość. W tej kompletności możemy już działać i wspierać…idźmy dalej…moja ulubiona:
👉Intuicja,jest ona kolejnym krokiem, kiedy wgląd obejmie wszystkie powiązania i cały proces.po prostu wiesz i dajesz się prowadzić ….do
👉Współbrzmienia,tu żegnam się ze swoimi zamiarami,z osądu, poczuciem wyższości,z tym co chcę, powinienem i muszę,Wybrzmiewając tym mogę pozostać w sobie,Utrzymuje dystans wiedząc co mi można a czego nie. Jest to stan przejściowy i trwa tyle ile potrzeba działania które niesie pomoc. Każdy też w tej relacji pozostaje wolny❤️.
Tak wyglada praca z klientem ale tez z sobą gdy mierzymy się ze Światem.Wymaga zrozumienia i akceptacji tego co każdy z nas niesie.
To praca Ustawieniowa , nikt nikogo nie naprawia a jedynie pozwala aby zaistniał w pełni.
👉Zapraszam na sesje prowadzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij, bym się upewniła. że nie jesteś botem. Dziękuję. − 1 = 1