Cierpimy przez ……wspomnienia.

_Cierpimy w znacznej mierze…. na wspomnienia.
Każde silne pobudzenie emocjonalne w normalnych warunkach wymaga odpowiedniego rozładowania w formie działania, tzw. Odwet.
Owe nierozpakowane przeżycie stanie się wspomnieniem, które będzie pojawiało się w naszych skojarzeniach i poddawane korekcie przez inne wyobrażenia. Do tego dochodzi ogólne zacieranie wrażeń oraz proces zapominania. Wspomnienie takiego pobudzenia stopniowo traci na wyrazistości. Odizolowane jest od reszty życia psychicznego i zepchnięte na poziom nieświadomy. Pomimo upływu czasu zachowuje intensywność. Z racji, że jest niedostępne świadomości i nie można adekwatnie zareagować, to znajdzie wyraz w naszych nastrojach, niby nieznaczących sytuacjach, w reakcjach ciała, a wynikiem tego są, np.choroby psychosomatyczne jako rozwiązanie konfliktu emocjonalnego.
Celem sesji jest przywrócenie wspomnienia, włączenia go do grupy innych ważnych wspomnień aby mogło stracić swój ładunek emocjonalny, poprzez wypowiedzenie na głos swojego odczucia.
Za drzwiami, których nie chcemy otworzyć, bo prowadzą nas do niewyrażonego bólu znajduje się jednocześnie rozwiązanie. Nie wydarzy się już nic gorszego niż to, co się wydarzyło. Poprowadzę Cię przez ten proces, pokaże Ci jak zaopiekować się sobą, tą częścią Ciebie, która czeka na uzdrowienie, tylko Ty wiesz co ona przeżyła i Ty potrafisz ją stamtąd zabrać.
.
👉Zawsze jest właściwy czas na prace nad sobą, po co czekać, kiedy już dziś możesz domknąć to, co idzie z Tobą przez życie, choć Ty tego nie widzisz a ono cały czas Ci towarzyszy.
👉Sesje wsparcia Gdańsk stacjonarnie lub online.

zapraszam na instagram:https://www.instagram.com/renata_suszwedyk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij, bym się upewniła. że nie jesteś botem. Dziękuję. 79 − = 71