Neutralność Rzeczywistości

Artykuł chciałam udostępnić, poprzez live w piątek, potem w sobotę…dziś jest niedziela a mój ładunek emocjonalny w tym temacie uległ zmianie….wyciszył się. Wpierw było podekscytowanie daną sytuacją, potem refleksja połączona z dynamizmem dnia kolejnego a teraz? Dystans i wyciszenie. Tak poniekąd budują się emocje. Jest sytuacja potem interpretacja i tu pojawia się emocja, którą zaczynamy odczuwać i reakcja na tę emocję czyli działanie . Emocja nie ma nic wspólnego z sytuacją, sytuacja jest tylko bodźcem.

Rzeczywistość jest neutralna i jednocześnie wielowymiarowa.    Życie jest puste i pozbawione znaczeń,wyobraź sobie ten stan. Ludzie nadają znaczenia, natura się przejawia. Podążając za zbiorową histerią, tracisz siebie, swój punkt odniesienia, wchodzisz w tryb myślenia zbiorowego o różnej intencji i ładunku energetycznym ,które jest negatywne z założenia, bo większość z nas funkcjonuje programami nieświadomymi o zabarwieniu negatywnym i traumatycznym, które codziennie odbiera Ci percepcję kontroli, odbierają Ci siłę, pewność, godność, sprawczość, wiarę w siebie….a Ty dajesz przyzwolenie na to zniewolenie. Nadawanie znaczeń nie ma końca, robisz to przez cały czas, mając wybór czy zrobisz to w sposób korzystny czy też nadasz znaczenia, które są neurotyczne, które przeszkadzają Tobie i które wrzucają Cię w tryb reaktywny. Ale co się dzieje…reagujemy często natychmiast wręcz automatycznie,odruchowo….ale gdy tak pomyślisz, staniesz się wpierw obserwatorem sytuacji, swoich myśli….co się pokaże, oddychaj…Po pierwsze na plan wysuwa się chęć przynależności społecznej,wynika to ze sposobu reagowania gdy szczęście umiejscawiasz na zewnątrz oraz braku wiary, że Ty też potrafisz żyć i myśleć samodzielnie, w takiej postawie jedynie pasożytujesz, jesteś roszczeniowy i tym samym nie bierzesz odpowiedzialności za siebie. W pewnym sensie zostałeś na poziomie przedszkola. I to byłoby dobre, gdyż jako dziecko Twój świat był wyłącznie Twój, nierealny dla dorosłych a jak bardzo rzeczywisty dla Ciebie, byłeś wtedy wielowymiarową istotą z natury, nie dziwiłeś się a było to dla Ciebie naturalne. Poczuj ten stan. Dziś skupiamy się na naprawianiu niedoskonałości    wciąż sobie umniejszając a gdyby wyjść ponad to, zostaw już ten element, on już się przejawił teraz może czas na Przestrzeń możliwości, bo kiedy chcesz dojść do swojej kreacji i potencjału grzebiąc wciąż w piwnicy przeszłości?

Kiedyś rodzice dziś media kształtują Cię jak myślisz, pomyśl jak sprzedawałyby się neutralne informacje, pozbawione ładunku emocjonalnego. Po co to negatywne zabarwienie?    Dla spowodowania w nas stan bycia reaktywnym, abyśmy podążali w odwrotną stronę albo ostatecznie nic nie robili.

Potężne jest bycie NEUTRALNYM. Wyobraź sobie , że nie nadajesz znaczenia i utrzymujesz się w nieemocjonalnym stanie. Trudno prawda? Umysł szuka,chce być ekspertem, chce rozpoznać czy jest bezpieczne, szczeka do Ciebie swoim wewnętrznym głosem do ucha a Ty jak wierny sługa poddajesz się temu. Nienegatywność polega na tym,że za każdym razem jak się złapiesz na tym, że nadajesz szkodliwe dla siebie znaczenia, osłabiając tym samym wiarę, zastosuj wtedy Nienegatywność, czyli zamknij się, przestań do siebie gadać, nie myśl negatywnie, co prowadzi UWAGA do myślenia pozytywnego.

*Dlaczego neutralność jest taka wspaniała? Neutralność znajduje się pomiędzy negatywnym a pozytywnym , to ten luz, bieg neutralny, wtedy jesteś w centrum i masz blisko do każdego końca skrajności.

Masz tworzyć a nie reagować! Masz stworzyć siebie a nie odnaleźć. W stanie słabości nie rób nic bo nie wyjdzie.

Jesteś artystą a Twoja rzeczywistość to płótno, aby namalować obraz musi być czyste, dopiero Ty nadajesz znaczenie co to będzie,pomiędzy bodźcem a reakcją jest WYBÓR, który będzie wpływał jak będziesz funkcjonował, o tym też mówi zasada skutku i przyczyny.

Dotychczasowe doświadczenia życia, wrażenia odcisnięte w Twoim umyśle mają wpływ na wszystko co widzisz,lubisz tę osobę, tej nie lubisz…tego kochasz tego nienawidzisz,wszystko przez to, że nieprzerwanie przyjmujesz jakieś stanowisko. Lecz najważniejszą rzeczą jest gdy, chcesz poznać życie jest to, żeby nie zajmować żadnego stanowiska, żebyś był gotowy patrzeć na wszystko ze świeżością w każdej chwili życia. Widzę tak jakbym nie miał definicji tego co widzę.Patrz na życie jak na pewną możliwość,oczywiście istnieje dystans między możliwościami i rzeczywistością, niektórzy maja odwagę i zaangażowanie żeby pokonać tę odległość, jeśli chcesz, by ta możliwość stała otworem, nigdy nie formułuj żadnej opinii na temat kogokolwiek. Nie twórz opinii, po prostu patrz na kogoś w danym momencie, jaki jest w danym momencie, jaki byłeś wczoraj to nie moja sprawa, jaki będziesz jutro -zobaczymy,gdyż jutro musi być wykreowane a nie określone już teraz,prawda?    Cały świat fizyczny jest geometrią, jak bardzo jesteś usadowiony w swojej strukturze,postawie zależy od tego jak bardzo stabilny jesteś, jeśli w tej geometrii wystąpi błąd zniknie na zawsze to co utrzymywało się dzięki tej geometrii. Chodzi o to, żeby być zawsze zestrojonym z większą geometria wszechświata, to jak postrzegasz rzeczy, jak dobrze coś robisz zależy jak bardzo jesteś dostrojony ze wszystkim dookoła Ciebie aby funkcjonowac bez tarć. Życie nie jest wyłącznie kolorowe, jeśli nie wiesz jak przejść ciężkie sytuacje z “łatwością” ,radośnie, będziesz unikał możliwości, tych wspaniałych możliwości życia tylko dlatego,że unikasz małych trudności. Zachowując spójność tylko wtedy jesteś gotów na każdą sytuację niezależnie co to jest.

Wiesz już, że każdy z nas tworzy swoją rzeczywistość i codzienność. Dla umysłu nie ma drugiego człowieka, wszystko rozgrywa się w Tobie, widzisz siebie w innych. Codziennie toczysz wojnę pomiędzy świadomym a nieświadomym, wynikiem tego są choroby,np. Immunologiczne,problemy życiowe, brak zrozumienia. Ciało się wtedy zaciska. Dramat, który się rozgrywa nie jest za miedzą jest bliżej niż Ci się wydaje, nawet go nie zauważasz tak bardzo zaakceptowałeś jego warunki, więcej, potrafisz się po tym obszarze poruszać, oszukując siebie,że jest ok, czasami doświadczając mocniejszego rykoszetu sytuacji. Sami tworzymy otoczenie a potem szukamy uzdrowienia, podpalasz a potem modlisz się o deszcz. Umysł nie odróżnia fikcji od rzeczywistosci dlatego tak łatwo nami manipulować, odpalają Ci się przy okazji programy, które definiują Twój pogląd na życie. Twoja postawa mówi o tym jak bardzo jesteś dorosły, odważnym i odpowiedzialnym. Zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów a nie ich generowaniem, Wiesz czemu w sklepach płynie miła muzyka a nie wiadomości? Gdyż informacje mają Cię poruszyć, wahadła nakarmić się Twoją energią, co chwilę ktoś przeżywa dramat i w obliczu tragedii nie mógłbyś cieszyć się jak komuś wydarza się krzywda, subiektywna krzywda, bo nie znasz początku ani też zakończenia.

Nie oceniaj dziś kto jest sprawca i ofiarą, czujesz się ofiarą tzn, że masz sprawcę, organizm połączony, nazywa się to uwikłanie systemowe. Ludzie często mają pretensje do innych, że nie tak reagują jak powinni, kto im dał prawo zarządzania czyimiś wyborami? Osądzanie jest bardzo cieńką granicą do popełnienia czynu w imię racji…..swojej racji. I nigdy nie wiesz kim za chwilę możesz się stać lub po której stronie znaleźć.

Życzenia kieruj na pożytek a nie na gniew, gdyż one tworzą Twoją rzeczywistość, bądź szczęśliwie zaskoczony. Bądź odporny na to co czujesz, nie reaguj na to i rób swoje. Utrzymuj czysty pogląd na innych ludzi, cokolwiek sie dzieje pozostań niewzruszony, gdyż złapany przez złudzenia nie otrzymasz zadowolenia a wątpliwości. Aktywna empatia nie wciąga nas w smutek innych, aby pomagać musisz mieć zdrowy umysł. Wchodząc do wewnątrz siebie i rozpuszczając wszelkie wątpliwości, stajesz się orłem, aby dostrzec więcej, a nie kretem ,który widzi tylko ciemne i wąskie korytarze. Niedziałanie to tworzenie warunków aby sytuacja sama dojrzała, w końcu grasz aby wygrać a nie aby nie przegrać. Pole serca ma potężną moc tworzenia, to w środku nas zaczyna się Świat. Moje serce jest pełne miłości i zrozumienia, serca innych są pełne miłości i zrozumienia…a wtedy płynie i wszystko staje się synchroniczne. Wdzięczność uspokaja, podnosi wibracje, harmonizuje, zaproś wdzięczność do swojego życia. Świat nie jest rzeczywisty, wyłania się wraz z oddechem i znika wraz z naszym postrzeganiem, i tyle jest Świata w nas dopóki istniejesz.