Odpowiedzialność


Mogłabym tę myśl interpretować na wiele sposobów….ma MOC.

Genezą wzięcia odpowiedzialności jest moment dania życia a tym samym istnienia tutaj na Ziemi.
O konsekwencji wyboru mówi Totalna Biologia i Ustawienia Systemowe.

Ale odpowiedzialność jest jeszcze czymś więcej, jest stawianiem siebie do pionu. Przychodzi moment gdy odpowiedzialność zyskujesz na własność w momencie wejścia w dorosłość i w tym kluczowym momencie nabywasz prawo decydowania o sobie.
👉Jak to jest w praktyce?
Przybywa Ci lat a na poziomie energetycznym wciąż jesteś dzieckiem, częścią, która utknęła w tym okresie i tak bardzo chcąca uważności, której nie doświadczyła w tamtym momencie, że zaczyna determinować Twoje życie.
– Twoim zadaniem jest zadbanie o kompletność siebie na każdym poziomie i nie angażowanie osób zewnętrznych w swoje problemy, gdyż nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.

Zrzucanie odpowiedzialności na innych jest właśnie przejawem aspektu bezradnego dziecka w sobie. A Ty już jesteś dorosły, czasu nie cofniesz ale możesz w inny sposób uporządkować swoje emocje….inwestycją w siebie i swoją przyszłość a nie biernym szukaniem winnych.
Boisz się żyć, gdyż boisz się, że ktoś Cię obwini za decyzje, które mogą się komuś nie spodobać a ostatecznie boisz się, że Ty sam nie wierzysz w siebie i wolisz skulić ogon, wybrać pozorne bezpieczeństwo niż wyjść życiu naprzeciw.

– Nie ma innej drogi jak doświadczać i ……pamiętaj…..nie popełniłeś nigdy błędu. Dlaczego? Po pierwsze nie podjąłeś nigdy decyzji z obawy o konsekwencje, po drugie błędem możesz nazwać coś dopiero z perspektywy czasu, w momencie podejmowania decyzji, kierujesz się aktualną wiedzą i robisz to, tak jak umiesz najlepiej na ten moment. Słowo błąd powstaje wtedy gdy rezultat jest niezadowalający czyli oczekiwanie nie pokryło się z wynikiem, czy należy się wtedy poddawać? NIE.
Doświadczasz, wyciągasz wnioski i idziesz dalej.

Zapraszam do siebie na sesję, po nutę inspiracji jak być odpowiedzialnym.
zapraszam na instagram:https://www.instagram.com/renata_suszwedyk/

Genezą wzięcia odpowiedzialności jest moment dania życia a tym samym istnienia tutaj na Ziemi.O konsekwencji wyboru mówi Totalna Biologia i Ustawienia Systemowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij, bym się upewniła. że nie jesteś botem. Dziękuję. 2 + = 12