Udaj się po MOC…

_Każdy, kto jest rodzicem powinien sobie zdawać sprawę czym jest wiek nastoletni…w końcu sami kiedyś byliśmy dziećmi. Mam dzieci, każde z inną osobowością i obserwuję ich emocje. Jako osoba świadoma widzę zależności i najtrudniejszą rzeczą jest znalezienie złotego środka, nawet dla mnie. Ostatecznie nie wiesz jak potoczą się losy Twojego dziecka, zawsze będziemy jako rodzice mówić, że za mało daliśmy. Wspominam to dlatego, że poczucie winy zamyka obraz widzenia dziecka w jego potencjale, tak jakbyśmy widzieli kogoś innego niż własne dziecko i to jest nagminny mechanizm. To jest ten moment kiedy należy popracować nad sobą aby ściągnąć tę projekcje swoich programów z dziecka. To pierwszy krok.
Mam wrażenie, że dziś młodzież zostawiona jest sama sobie….ba, więcej, nie sama sobie a na pastwę świata zewnętrznego i jego pokus. Bez wartości, zasad, bliskości, zaopiekowania a co najważniejsze bez zauważenia. Dziś młodzi ludzie są niewidoczni dla siebie, nie wiedzą kim są, jacy są naprawdę. Są pogubieni, gdyż przekroczyli wszystkie możliwe granice, aby osiągnąć swą pozorną dorosłość a im bliżej dorosłości tym większy strach przed odpowiedzialnością, której brak bardzo pokutuje i w nas dorosłych. W dobie informacji jesteśmy zdeinformowani, co jest właściwe a co nie? Brak bliskości pokazują wszelakiego rodzaju alergie.
Brak zrozumienia tych młodych ludzi zamraża rodziców, którzy sami nie potrafią funkcjonować w tym świecie a co dopiero mówić o jakimś doradzaniu i wsparciu.
👉Pracuj rodzicu nad sobą, gdyż jesteś lustrem dla swojego dziecka. I nie to, co mówisz a to, co robisz, jest weryfikatorem Twojej postawy u dziecka. W działaniu i Twojej postawie przejawia się Prawda.
👉A Ty młody człowieku, nie bój się prosić o pomoc, nie umniejszaj sobie, nie jest to warte w żaden sposób. Najważniejszą dla Ciebie osobą jesteś tylko TY, wiem, to trudne aby zrozumieć ale od czegoś trzeba zacząć.
To, że nie masz wsparcia rodziców z jakiś powodów, to poproś kogoś innego o wysłuchanie….każde wypowiedziane słowo: UWALNIA, stwarza się nowa perspektywa, strach zamienia się w szansę i ulgę, każdy mały krok otwiera nowe horyzonty, nie musisz wszystkiego rozumieć…to proces…zaufaj.

zapraszam na instagram: https://www.instagram.com/renata_suszwedyk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij, bym się upewniła. że nie jesteś botem. Dziękuję. 2 + 5 =